Hamburgr menu

ERIK arkitekter A/S     /     info@erik.dk     /    T [+45] 8999 2299

Kontorer

KØBENHAVN

AARHUS

AALBORG

ODENSE

VIBORG

Skibbrogade 3
DK-9000 Aalborg
aalborg@erik.dk

Mindet 2, 2. sal
DK-8000 Aarhus C
aarhus@erik.dk

Flæsketorvet 75
Den Hvide Kødby
DK-1711 København V
kbh@erik.dk

Møllekajen 7, 3.tv
DK-5000 Odense C
odense@erik.dk

Sparregade 2
DK-8800 Viborg
viborg@erik.dk

Alexander Pihl

Konstruktør

2063 3787

Alice Bro Grønvaldt

Landskabsarkitekt

2944 0128

Alice Højmark Storgaard

Arkitekt

2250 4131

Amanda Skogstad

Bygningskonstruktørpraktikant

Anders Gottfred Pedersen

Bygningskonstruktør /Ass. Partner

2980 2850

Anders Skjoldborg Thomsen

Bygningskonstruktør

5132 8055

Andreas Kops

Bygningskonstruktør / Kompetenceleder, Brand / Ass. Partner / Teamchef

2858 4050

Andreas Krogh Kristensen

Direktionsassistent

2069 7425

Andreas Topp Christensen

Bygningskonstruktør

6142 2713

Anja M. Kaspersen

Arkitekt

2289 9946

Anne Marie Boel

Chefkok

2611 8470

Anne Skytte Christensen

Arkitekt

5196 2713

AnneMy Weisbjerg Vilstrup

Piccoline

2487 2221

Benjamin Brøgger Sveistrup

Bygningskonstruktør

2189 9168

Benjamin Skovmand Hansen

Bygningskonstruktørpraktikant

Berith Mavromatis

Seniorrådgiver / Arkitekt (fysisk planlægning og konkurrencer)

2449 0818

Birgitte Juel Lau Eriksen

Markeds- og projektchef / Arkitekt / Byggeøkonom / Teamchef

2811 5914

Birthe Riis-Bentzen

Arkitekt

2130 1890

Bitten Munk Warmdahl

Direktør for HR, jura & tilbud

2883 9728

Bo Jeppesen

Forretningsansvarlig Partner / Arkitekt

2892 4692

Brian Langbak

Bygningskonstruktør praktikant

Camilla Heering

Sundhedschef / Ass. Partner

6165 5064

Camilla Traczyk Holmriis

Arkitekt / Teamchef

2067 7402

Camilla Ulfkjær Ammitzbøll

Arkitekt

2835 9458

Casper Vestergård

Bygningskonstruktør

2639 6423

Casper Østerbye

Arkitekt

2912 1092

Catarina Boström

Arkitekt

3042 7669

Charlotte Felumb

Markeds- og udviklingschef

3073 3294

Charlotte Lykke Pedersen

Senior-bæredygtighedsspecialist

2926 4486

Charlotte Noer Helleberg

Arkitekt / Projektleder

2513 4748

Christian Bastholm Hannibal

Bygningskonstruktørpraktikant

Christoffer Mølgaard Hansen

Bygningskonstruktør

6160 2437

Claus Christensen

Bestyrelsesformand

Claus Kulebjerg

Bygningskonstruktør

2189 8225

Crystal Khodeida

Arkitekt

Dan Thirstrup

Bygningskonstruktør

5115 9958

Danijel Jelicic

Bygningskonstruktør, Projektleder

3099 5520

Dennis Lund Christiansen

Bygningskonstruktør / IKT

3168 0366

Ditte Odde Dalum

Teknisk Designer

5132 3355

Dorte Andersen

Arkitekt, Projektchef og byggeøkonom

3030 2566

Elin Hirsch

Arkitekt

2913 8920

Emil E. B. Paetau

Bygningskonstruktør

2189 8184

Emil Pöckel Hemmingsen

Arkitektpraktikant

Emma Sönner

Arkitekt

2189 7586

Esben Lauritzen

Arkitekt

4278 4247

Eskil Nerland Duus

Bygningskonstruktør

6142 0507

Esther Julie Ringer Ellingsen

Arkitekt

2189 3940

Flemming Nauntofte

Arkitekt / Byggeøkonom

4026 8402

Frederik Arrild Broe

Bygningskonstruktør

5196 3381

Frederik Marquardsen

Bygningskonstruktørpraktikant

Freya Lind Jeppesen

Grafisk design assistant

2496 9633

Gerda-Maria Sofia Larsson (barsel)

Arkitekt

6055 6501

Gert Bonde Harup

Arkitekt / Markeds- og Projektchef

2482 4670

Gitta Hammer

Kgl. Bygningsinspektør / Projektchef / Arkitekt / DGNB-konsulent

4214 7037

Gitte Frederiksen Kjølby

Arkitekt / Kompetenceleder, Indretning og Adfærd / Ass. Partner

3034 3607

Heidi Jennifer Fly Christensen

Økonomichef

2373 2186

Helene Lilleholt Frederiksen

Bæredygtighedsspecialist-studentermedhjælper

Henning Pedersen

Bygningskonstruktør / Byggeøkonom / Partner

2168 7638

Imogen Cecilia Bigum Ellenger

Bygningskonstruktør

9389 4774

Jannik Karlsen

Byggeleder

Jens Lillebæk

Bygningskonstruktør

5194 6658

Jesper Laursen

Forretningsansvarlig Partner / Arkitekt

2034 8535

Jesper Qvistgaard

Arkitekt, Teamchef

2977 3678

Jette Lind Johansen

Arkitekt / Partner

4043 2804

Joakim Dahl

Arkitekt

2242 0555

Joakim Hedegaard Olsen

AD / Grafiker

2715 3535

Johannes P. Manelius Greisen

Arkitekt

4268 1945

John Lindby Nøhr

Bygningskonstruktør

2189 9972

Johnny Lundbye

Arkitekt

2917 0237

Jonas Ernst Søndergaard

Bygningskonstruktør / BIM & IKT Chef / Teamchef

2561 2532

Jonas Hejlesen

Bygningskonstruktør

6142 1835

Jonas Schou Sørensen

Bygningskonstuktør

6015 4001

Julie Feldthaus

Visuel kommunikation

2682 9362

Julie Reuther

Arkitekt

2189 7482

Jørgen Grünwald Kløvborg-Laustsen

Projekt og projekteringsleder

5196 3710

Kaj Nøhr

Arkitekt

4042 0822

Karin Ubbesen

Bygningskonstruktør

3080 0185

Karsten Jeppesen

Økonomimedarbejder

2227 1700

Karsten Vammen Lykkebo

Arkitekt / Teamchef

2186 3505

Kasper Bigom

Bygningskonstruktør

6016 2311

Kasper Christiansen

Bygningskonstruktør

2619 3736

Kathe Skovbo

Sagsassistent

2323 3681

Katrine Louise Juul Nielsen

Arkitekt / Teamchef

4230 1984

Katrine Olsen Kjærulff

Arkitekt / Teamchef

3070 9770

Katrine Thorlacius-Ussing

Landskabsarkitekt

2962 2087

Kirsten N. Knudsen

Arkitekt / Bygningskonstruktør

6057 4563

Konrad Wojcik (BARSEL)

Arkitekt / Ass. Partner

5334 6255

Kristoffer Hedegaard Andreasen

Arkitekt

2153 5007

Lars Bækdal

IT-ansvarlig

5123 2390

Lars Christian Larsen

Arkitekt

6141 0438

Lars Henriksen

Arkitekt

2942 0532

Lars Køster Svendsen

HR Chef

5094 0842

Lars Ottosen

Byggeleder / projekteringsleder

4036 5344

Lars Tambour

Seniorbyggeleder

4214 7051

Lasse Urhammer Frederiksen

Arkitekt / Byggeøkonom

5330 3645

Lena Grell Mortensen

Studentermedhjælper

Lene B. H. Andersen

Bygningskonstruktør

6169 6607

Lene Trangbæk Kjærsgaard

Landskabsarkitekt

5056 5679

Line Borring

Tilbudskoordinator

6065 8422

Line Spangsmark

Arkitekt / PQ-koordinator

2615 5580

Lise-Lotte Krogh

Arkitekt

2189 9189

Lone Brøndum Jørgensen

Arkitekt / Bygherrerådgiver

2012 0540

Lotte Kirkegaard Jensen

Arkitekt

3070 2793

Louise Boss Mortensen (Barsel)

Arkitekt

4215 6833

Louise Lundgaard

Arkitekt

6139 1523

Lærke Bo Poulsen

Arkitekt

3138 3061

Mads Hardahl

Bygningskonstruktør

2241 8321

Mai Bogø (barsel)

Arkitekt

2783 3337

Malene Orup Bengtson

Bygningskonstruktør

5070 8290

Marianne Lund

Teknisk Designer

3073 3292

Marianne Lundberg

Arkitekt

4234 5677

Martin Horn Rasmussen

Bygningskonstruktør

3058 9575

Martin Ulrik Jørgensen

Arkitekt

5148 9755

Mathias Møllegaard

IT-supporter

6112 8535

Mathias Toft Rasmussen

Studentermedhjælper

Matias Sander Thomsen

Arkitekt

6166 2644

Matus Bojnansky

Bygningskonstruktør

2912 0332

Mette Balle Schyberg

Arkitekt

2893 9159

Michael Kristensen

Bygningskonstruktør

3026 8771

Michael Møller

IT Administrator

3080 0687

Michael Nielsen

Projektchef / Bygningskonstruktør

6120 8261

Michael Staun

Bygningskonstruktør

3073 3290

Michala Crone

Arkitekt / Bygningskonstruktør

2189 1957

Mikkel Hansen

Bygningskonstruktør

6142 2179

Mikkel Stilling

Bæredygtighedsspecialist

2872 0380

Mitzi Vestergaard

Arkitekt

2189 6477

Morten A. Andersen

Arkitekt

2184 8319

Morten Berg Albertsen

Studentermedhjælper

2890 0154

Morten Bluhm

Forretningsudviklingschef / Arkitekt / Ass. Partner

6161 1299

Morten Stilling

Bestyrelsesmedlem

Morten Vium Ebbesen

Bygningskonstruktør

3060 4461

Morten Winther Larsen

Bygningskonstruktør

2343 4915

Morten Ørsager

Arkitekt / Partner

4214 7004

Nicole Salden Venøbo

HR Koordinator

5126 0071

Nikolaj Engbirk Grud

Studentermedhjælper

Olivia Gault (barsel)

Indretningsarkitekt

2189 6478

Olivia Kornfält

Arkitektpraktikant

Peter Pries Manniche

Bygningskonstruktør BTH, projektleder

6142 2537

Pia Lange

Bygningskonstruktør

2142 7092

Rasmus Mejdahl Brande

Procesarkitekt og bygherrerådgiver

6142 2252

Renate Skovgaard Møller (barsel)

Cand. Tech. Bygningers Energidesign og DGNB konsulent

5377 6744

Rieke Andersen

Bygningskonstruktør

9320 2401

Sarah Bæk

Piccoline

2189 9946

Sine Juul Praastrup

Adm. direktør / Partner

2677 0460

Sofie Holten Fröhlich

Bygningskonstruktør

2836 8066

Sofie Leth

Piccoline i Aarhus

2835 9610

Steen Gissel

Arkitekt

2070 1574

Stefan Aaes Brauner

Bygningskonstruktør

2462 5655

Stine Skov Pedersen

Arkitekt

5127 5026

Suna Madsen

Markeds- og projektchef, Arkitekt

5196 2293

Susanne Bille Brahe

Bæredygtighedsspecialist

6014 4072

Susanne Lyng Nielsen

Projektkoordinator

4264 5522

Søren Jeppe Sørensen

Bygningskonstruktør

2752 1117

Søren Welling Aagaard

Projektchef, Arkitekt

4121 7139

Tanja Tofte Thomsen

Arkitekt

2945 4191

Thomas Bahr

Bygningskonstruktør

2093 1001

Thomas Jakobsen Randbøll

Bygningskonstruktør / IKT

2189 9314

Thomas Pedersen

Arkitekt / Bygherrerådgiver / Partner

2045 4022

Tina Lund Jensen

Økonomimedarbejder

2236 3770

Tommy Markvart Knudsen

Sagsassistent / Projektkoordinator

4248 1100

Torben Madsen

Bygningskonstruktør

2868 9658

Torben S. Nielsen

Bygningskonstruktør

2779 3065

Vagn Borlund

Markeds- og projektchef, Arkitekt

2348 2544

Vandi Fofanah

Bygningskonstruktør

2810 6813

Zoran Juresa

Arkitekt / RIBA / Partner

2028 0883

Mød vores team
ERIK arkitekter beskæftiger ca. 150 medarbejdere fordelt på kontorer i Viborg, Aarhus, Aalborg, Odense og København.